Sprawdź czy jesteś w zasięgu !


BOK - tel.: 12 312 70 00 


 Dbaj o swój sprzęt! Pamiętajmy o urządzeniach znajdujących się na naszych poddaszach - przy wysokich temperaturach bardzo łatwo i szybko możemy "usmażyć" swój router, a wierzcie - podawany na ciepło nie będzie spełniał Waszych oczekiwań.
Nie zapomnijcie też o odłączeniu swoich urządzeń sieciowych podczas burzy - nie warto sprawdzać jakie napięcie są w stanie wytrzymać. Zapewnijmy im bezawaryjne warunki pracy.


Chcesz wiedzieć więcej? - Zadzwoń 12 312 70 00.

InetCentrum - Twój dostawca Telewizji Internetu i Telefonu.  Rozmieszczenie punktów dostępowych i kart sieciowych

Istnieje wiele czynników, które zwykle utrudniają rozchodzenie się fal radiowych w powietrzu. Dzięki zamieszczonym informacjom można poprawić działanie Wi-Fi, nie ponosząc żadnych kosztów.

Podstawowe zasady

Instalując router bezprzewodowy albo punkt dostępowy w domu, zwykle masz niewielkie pole manewru w zakresie jego lokalizacji. Musisz jednak pamiętać, że urządzenie to wykorzystuje fale radiowe, które dobrze się rozchodzą w powietrzu, za to bardzo słabo w metalu lub wodzie. Sprzęt nie może więc stać przy metalowych przedmiotach (komputerze, lodówce, metalowej szafie), trzeba także unikać dużych zbiorników wodnych, np. akwariów. Z tych samych powodów nie wolno zamykać sprzętu sieciowego np. w szafie – powinien stać raczej na niej.

Drugą zasadą jest umieszczenie punktów dostępowych jak najwyżej. Lepiej postawić sprzęt wysoko na półce niż pod biurkiem. Na dużej wysokości jest mniej przedmiotów tłumiących fale radiowe, co pozwoli zachować najlepszą jakość sygnału.

Zalecamy wyłączenie urządzeń sieciowych przed burzą. Dotyczy przede wszystkim routerów i anten bezprzewodowych na domach jednorodzinnych.


Dowiedz się więcej - 12 312 70 00Dokładnie 22 lata temu, 30 kwietnia 1993 roku, Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN udostępniła bezpłatnie dla wszystkich swój system informacyjny World Wide Web.

Technologie URL, HTTP i HTML zostały zaprojektowane przez Tima Bernersa-Lee na początku lat 90. ubiegłego wieku, a celem kompletującego je systemu WWW było zbieranie zasobów ludzkiej wiedzy. Początkowo jednak „sieć” miała łączyć jedynie pracowników konkretnego projektu. Widząc drzemiący w World Wide Web potencjał, CERN zdecydował się jednak na udostępnienie systemu całemu światu. Gdyby organizacja podjęła wtedy inną decyzję, to co postrzegamy dziś jako Internet, prawdopodobnie by nie istniało. Nie byłoby Google, nie byłoby YouTube’a, nie byłoby Steama, nie byłoby Facebooka, …

Gdyby nie te wydarzenia 22 lata temu prawdopodobnie nie było by również INET Centrum. A nasi klienci nie mogli by się cieszyć dostępem do światłowodowego Internetu w Sułkowicach i Myślenicach.


BOK - 12 312 70 00


PIERWSZE ŚWIATŁOWODY W DOMKACH - MYŚLENICE


Dzięki podjętej współpracy pomiędzy PERFEKT-DOM a firmą INET Centrum

zapewnione zostanie podłączenie domów z osiedla POD LIPKĄ do sieci światłowodowej.

Do tej pory usługi szerokopasmowego Internetu typu FIBER w Myślenicach dostępne były tylko w blokach - teraz po raz pierwszy podłączamy do takiej sieci domy jednorodzinne.


Perfekcyjne domy - perfekcyjna sieć - POD LIPKĄ W MYŚLENICACH

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1